Анна Чуприна

 

 

reklama-2018 745x93

Анна Чуприна

Анна Чуприна

Нікому нічого не винні? Керівників середньої ланки держпідприємств планують звільнити від декларування.

Законопроект про це вніс на розгляд Президент України. Про це повідомляють юристи проекту “Тисни” (Bihus.Info). Згідно документу, обов’язковим декларування залишиться лише для керівників державних та комунальних підприємств, їхніх заступників та членів наглядових рад.

Це означає, що, наприклад, в Укрзалізниці з-під дії Закону («про запобігання корупції» - ред.) будуть виведені керівники філій (регіональних залізниць) та уповноважені особи, які проводять публічні закупівлі, розпоряджаються коштами цього державного підприємства, - пояснює юрист «Тисни» Володимир Харечко.

При цьому, наголошує юрист, мова йде ще й про те, що не відслідковуватимуться подарунки держслужбовцям, а також не контролюватиметься наявність конфлікту інтересів у діяльності співробітників держпідприємств.

Підготовлено ГО «Інтерньюз-Україна» в рамках проекту «Декларації».

 

 

У декларації голови Окружного адмінсуду Києва Павла Вовка Нацагентство з питать запобігання корупції не виявило порушень. Про це повідомляє bihus.info, посилаючись на відповідь НАЗК на запит члена Громадської ради доброчесності Романа Маселка.

Такі висновки Агентство у боротьбі з корупцією зробило після повної перевірки декларації судді. Між тим НАБУ звинувачує Павла Вовка у незаконному збагаченні.

Про Павла Вовка журналісти програми “Наші гроші з Денисом Бігусом” розповідали у середині травня 2017. Тоді Голова Окружного адмінсуду Києва проходив співбесіду кандидата на посаду судді Касаційного цивільного суду у складі Верховного суду України. Кандидатів перевіряє громадська Рада доброчесності. Перед проходженням співбесіди кореспонденти відзначають збентеження Павла Вовка. Він обурений застереженням Ради доброчесності щодо його зв’язків з одіозними політиками. Пов’язують суддю із Сергієм Ківаловим – з ним Вовк працював до суддівства. І з Олександром Грановським, з яким Вовк проводив дружні зустрічі, вже коли був головою суду.

Комісія звертає увагу на вартість перельоту Павла Вовка ще у червні 2013 році у 9000 гривень, тоді як зарплата його тоді становила 16000.

Журналісти ж констатують – за три роки голова суду вилітав за кордон 33 рази. За оцінками розслідувачів, сума, необхідна на перельоти, становила 225 тисяч гривень на рік.

Також відзначають, що суддя має три коштовні швейцарські годинники.

Витрати та статки Павло Вовк пояснює заощадженнями у сумі 150 тисяч доларів.

Незважаючи на виявлені громадською радою доброчесності та журналістами зв'язки з одіозними політиками та невідповідності доходів та витрат, співбесіду Вищої кваліфікаційної комісії суддів Павло Вовк проходить.

Але це розслідувачів не зупиняє. Ще їх цікавить маєток екс-дружини Павла Вовка на Київщині, якого в декларації голови суду немає. Та попри це і формальне розлучення, у будинку колишньої Павла Вовка неодноразово помічають сусіди.

Тим не менш на питання журналістів щодо будинку голова суду відповідає, що мешкає він за містом реєстрації у задекларованій квартирі у Києві, дружини в нього немає, а до будинку він не має ніякого стосунку. Також Павло Вовк просить розслідувачів не фальсифікувати дані. А вже наприкінці травня НАБУ при обшуці у будинку екс-дружини застає голову суду вранці разом з колишньою саме у заміському незадекларованому суддею маєтку.

Згідно з витягом з Держреєстру нерухомості, зазначають розслідувачі, Світлана Вовк придбала будинок і землю у Віті-Поштовій у жовтні 2016 року. На момент обшуків на цій землі йшло будівництво ще одного будинку.

Зараз Національне антикорупційне бюро має відкриті провадження щодо судді за двома статтями - незаконне збагачення та декларування недостовірної інформації.

У висновках же НАЗК йдеться про те, що в декларації голови окружного адмінсуду немає ані адміністративних, ані кримінальних правопорушень.

За матеріалами програми “Наші гроші з Денисом Бігусом”.

Підготовлено ГО «Інтерньюз-Україна» в рамках проекту «Декларації».

 

Скляний альянс: дружина заступника Генпрокурора задекларувала прибуток від підприємства, контрольованого нардепом від «Народного фронту». Про це пишуть «Наші гроші», посилаючись на декларацію Аліни Сторожук за 2016 рік.

 

Аліна Сторожук, дружина першого заступника генпрокурора Дмитра Сторожука, у 2016 році задекларувала майже півтора мільйони гривень доходу від підприємства «Склянний Альянс».

Керівником фірми є помічник нардепа від «Народного фронту» Олега Кришина Федір Ткачман. Заснували ж одну з компаній, що дали початок «Скляному альянсу», батько Олега Кришина Юрій та помічники нардепа Валерій Гуртовий, Сергій Недолуга і Федір Ткачман.

До того ж «Скляний альянс» зареєстрований за тією ж адресою, що й підконтрольна Олегу Кришину фірма «Вільногірське скло».

Олег Кришин був обраний до Верховної Ради у 2014 році як самовисуванець по виборчому округу №34, в межі якого входять, зокрема, міста Вільногірськ і Жовті Води.

Дружина ж першого заступника генпрокурора Аліна Сторожук до 2016 року працювала у фінансовому відділі секретаріату Кабміну, а потім – на підприємстві «Фінансово-кредитний союз», де заробила згідно декларації 6 тисяч гривень.

Згідно з інформацією на сайті «Скляний альянс» продає тару для алкоголю, пива, продуктів та напитків та розташований у місті Вільногірську на Дніпропетровщині.

 

Підготовлено ГО «Інтерньюз-Україна» в рамках проекту «Декларації».

У червні 2017 року Запорізький міський центр зайнятості визначено як пілотний у впровадженні нової послуги з підбору персоналу шляхом рекрутингу. За вісім місяців надано послуги 326 підприємствам, серед яких є і роботодавці з інших регіонів. За час дії експерименту  працевлаштовано 162 людини.

Рекрутингу допомагає не лише підібрати  фахівців для підприємств, а й у шукачам роботи знайти роботодавців. За час експерименту  опрацьовано 3636 резюме осіб, які шукають роботу. 1450 громадян, які перебувають на обліку в центрах зайнятості м. Запоріжжя, отримали інформацію щодо наявних вакансій.

У сучасних реаліях підприємства зацікавлені в рекрутинговій формі співпраці з центром зайнятості. По-перше, роботодавець не витрачає час на підбір кандидатів із великої кількості бажаючих. Адже попередня співбесіда  за вимогами роботодавця проводиться рекрутерами. По-друге, не потрібно витрачати кошти, бо  послуга надається саме в центрі зайнятості безкоштовно. По-третє, роботодавцю не обов’язково розміщувати свої вакансії на платних ресурсах, він може скористатися ресурсами центру зайнятості. По-четверте, наприклад, представникам малого бізнесу не обов’язково мати в штаті менеджера з підбору персоналу при умові співпраці з центром зайнятості.

Під час проведення експерименту спеціалістами з підбору персоналу за типом рекрутингу створено оновлену базу шукачів роботи, банк вакансій, резюме та анкет. Працюючи під гаслом «оперативно, якісно, вчасно», фахівці опрацьовують заявки, підбирають роботу, використовуючи сучасні методи роботи.

- Ми вважаємо цей експеримент вдалим, - розповіла директор Запорізького обласного центру зайнятості Ірина Дуднік. - Маємо на меті якнайшвидше наблизити шукачів роботи до роботодавців, розширити перелік соціальних послуг, тим самим долати дисбаланс попиту і пропозиції на ринку праці».

Найближчим часом аналогічний рекрутинговий сектор запрацює в Мелітопольському міському центрі зайнятості.

Підбито підсумки реєстрації на пробне ЗНО - 2018 у Дніпропетровській та Запорізькій областях.

Дніпропетровським регіональним центром оцінювання якості освіти у 2018 році для участі в пробному ЗНО зареєстровано 21641 особа, з яких 6230 - із Запорізької області. Минулого року для участі в пробному ЗНО Дніпропетровським центром було зареєстровано 16194 особи.

Минулого року для участі в пробному ЗНО Дніпропетровським центром було зареєстровано 16194 особи.

Учасники пробного ЗНО із Запорізької області загалом складатимуть 8426 тестувань. Як повідомили в Департаменті освіти і науки облдержадміністрації, для проходження пробного тестування з української мови зареєструвалися 4782 випускники із Запорізької області,  англійської мови –  1171 особа,  математики – 946 учасників, з історії України – 784.

Пробне зовнішнє незалежне оцінювання з української мови і літератури відбудеться 24 березня, з історії України, математики, біології, географії, фізики, хімії, англійської, іспанської, німецької, французької мов – 31 березня.

Довідково: всю потрібну інформацію щодо ЗНО можна отримати на сайті Дніпропетровського регіонального центру оцінювання якості освіти www.dneprtest.dp.ua або за телефоном (056) 790–24–99.

Завдяки співпраці Карітас Запоріжжя, Запорізького наукового товариства ім. Я. Новицького та галереї сучасного мистецтва Baranik в обласній бібліотеці 21 лютого в 15.00 відбудеться презентація виставки «Історичні локації» для освітян.

Виставка представляє собою більше 30 великих двосторонніх фотосвітлин (розміром 100х70см кожна), присвячених історії розбудови м. Олександрівська - Запоріжжя і включає в себе фотосвітлини старого Олександрівська та відомого курорту Олександрабад, менонітської колонії Кічкас-Ейнлаге, яке наразі знаходиться під водами Дніпровського водосховища, будівництва Дніпрогесу та Соцмістечка та ін.

Відвідувачі виставки будуть мати нагоду не тільки пройтись цією виставкою з екскурсоводом, але й будуть мати можливість побачити родзинку виставки - унікальну відеохроніку розбудови міста, починаючи з 1929 року.

Після двох тижневого перебування експозиції в обласній бібліотеці, де до виставки буде відкритий доступ для всіх бажаючих, виставка продовжить свій шлях по школам міста.

Також після презентації виставки, відбудеться передача в дар бібліотеці головою правління Запорізького наукового товариства ім. Я. Новицького останніх книг з історії, які були опубліковані силами товариства.

Чекаємо на Вас за адресою: проспект Соборний, 142 (5 поверх).

 

 

Довідка:

Благодійний фонд "Карітас Запоріжжя" є представництвом МБФ "Карітас України" і розташовується за адресою м.Запоріжжя, вул.Семафорна, 8. 

Карітас (від лат. "caritas" – милосердя, самовіддана безкорисна любов) – це міжнародна мережа благодійних організацій, що є конфедерацією 165 національних організацій. Ціль, що об’єднує всі Карітаси – розвиток громадянського суспільства і солідарності, захист людських прав і діяльність в сфері соціальної політики. Місією Карітасу України є розвиток традицій доброчинної діяльності та здійснення соціальної роботи, виходячи із християнських морально-етичних цінностей. Метою Карітасу України є розробка та впровадження національних програм для забезпечення соціальної допомоги та підтримки найбільш потребуючого населення України незалежно від національної приналежності чи віросповідання.

Безробітна Катерина Щербатюк, дружина начальника управління МВС у Полтавській області Олега Беха, має квартиру у «Новопечерських Липках» площею понад 100 кв. м. Про це повідомляють «Наші гроші» з посиланням на «Народне НАЗК». Житло вона придбала у 2014 році. Нині ціна на подібні квартири стартує від 530 тисяч доларів. Як раніше встановили журналісти програми «Схеми», у тому ж житловому комплексі мешкає прем’єр-міністр України Володимир Гройсман.

Крім елітного житла Катерина Щербатюк має дві машини - BMW Х-5 та Mini Сooper. В деклараціях за останні три роки дружина правоохоронця вказувала, що бізнесом не займалася.

Сам же начальник поліції Полтавщини Олег Бех має ділянку землі у 19 тисяч кв. м. у Вишгородському районі та квартиру у Києві.

В електронній декларації вказано, що родина зберігає готівкою 45 тисяч доларів та 460 тисяч гривень. З цінного майна – годинники Rolex та Breguet, дві ікони, колекція монет та два набори прикрас.

 

Підготовлено ГО «Інтерньюз-Україна» в рамках проекту «Декларації».

Жінка з економічною освітою може стати першим заступником голови Державної судової адміністрації України. У декларації ж колишньої ДФС-ниці – Porsche та елітна квартира у столиці. Про це повідомляє bihus.info

У минулому директор Департаменту методологічної роботи Державної фіскальної служби Неля Привалова працювала у податковій за часів Віктора Януковича. У 2015 році її звільнили. А 2 лютого 2018 вона виграла конкурс на посаду одного з керівників судової адміністрації України. На конкурсі вона була єдиною з п’яти кандидатів з економічною, а не профільною юридичною освітою.

Щодо статків переможниці на високу посаду, то Неля Привалова має квартиру у столиці площею понад 100 кв. м. Вартість житла, за оцінками експертів, сягає більше трьох мільйонів гривень. Про це свідчить реєстр прав на нерухоме майно.

Також згідно з декларацією переможниця має Porsche Сayenne. У документах вказана ціна покупки – 149 тисяч гривень. Проте на сайтах продажу авто ціна такої машини сягає 40 тисяч доларів.

Окрім цього, у декларації Неля Привалова вказала 54 тисячі гривень на рахунках та 28 тисяч доларів і 718 тисяч гривень готівки.

 

Підготовлено ГО «Інтерньюз-Україна» в рамках проекту «Декларації».  

НАЗК відповіло на 15% запитів НАБУ щодо незаконного збагачення та декларування недостовірних даних. Про це повідомляє УНН, посилаючись на прес-службу Національного антикорупційного бюро.

Всього за період розслідувань Бюро скерувало до НАЗК 33 запити щодо епізодів незаконного збагачення та невірних відомостей у е-деклараціях. Висновки ж отримало лише по п’яти епізодах. Це і є 15 відсотків запитів.

Всього ж Національне антикорупційне бюро станом на кінець січня розслідувало понад 100 епізодів незаконного збагачення та декларування недостовірних даних. Половина з них зареєстровані за результатами аналізу декларацій.

Нагадаємо, раніше представники громадських організацій наголошували на тому, що НАЗК терміново потребує переформатування. Один з аргументів - низький відсоток перевірених декларацій (з мільйона їх перевірено лише 100). НАЗК нещодавно повідомляло, що триває перевірка 660 декларацій держслужбовців.

 

За матеріалами УНН.

 

Підготовлено ГО «Інтерньюз-Україна» в рамках проекту «Декларації».

 

В рамках информационного марафона "Энергоэффективность и возобновляемая энергетика на пользу громадам. Успешные истории Запорожья", который продемонстрировал примеры сотрудничества города, проекта USAID "Муниципальная энергетическая реформа в Украине" и Госэнергоэффективности, нас познакомил с опытом внедрения запорожского "Плана действий устойчивого энергетического развития до 2030 года". Одним из объектов посещения стала городская больница № 1 [ул. Чумаченко, 21а].

Запорожская больница ушла от теплосетей Кликните, чтобы увеличить изображение GEDC9511.JPGЗапорожская больница ушла от теплосетей

В конце 2017 года рядом с ней была открыта биотопливная котельня мощностью в 2 МВт, которая обеспечивает теплом больницу и соседний Центр первичной санитарно-медицинской помощи №6. Этот инвестиционный проект стоимостью 10,2 миллиона гривен профинансировали "Укргазбанк" [70 процентов] и австрийская компания APS Power Technology [30 процентов]. Оборудование [за исключением насосов] – отечественное. Вложенные средства надеются окупить за пять-семь лет.

Как рассказал технический директор компании APS Power Technology Сергей Кондратюк, котельня работает на доступном сырье – пилетах из отходов подсолнуха. Произведенная на нем теплоэнергия обойдется бюджетному учреждению почти на треть дешевле, чем получаемая от "газовых" теплосетей [1050 гривен за гигакалорию вместо 1500]. Плюс в ближайшее время здесь избавятся от дополнительных расходов на электробойлеры – установленные в котельне емкости обеспечивают пятидневный запас горячей воды.

Кроме этого, в горбольнице №1 и поликлинике установлены энергоэффективные окна за 1,883 миллиона гривен из городского бюджета, выделенных в реализации рамках "Плана действий устойчивого энергетического развития до 2030 года".

Анна ЧУПРИНА, фото автора

 

 
Перепечатка материалов только с прямой гиперссылкой на mig.com.ua