fortuna-www-0 811x152

 treb-www2

rivyera-www1 665x135

canvas

Анна Чуприна

Анна Чуприна

У Миколаєві створюється Штаб опору планам влади затопити національний природний парк "Бузький Гард". До нього долучаються активісти, ветерани АТО, нардепи. Зокрема, нардеп Наталія Веселова  закликає всіх небайдужих громадян, екологів, експертів, правозахисників, журналістів, активістів, парламентарів та урядовців стати на захист національного заповідника Бузький Гард у Миколаївській області.

 

“Уряд робить помилку, ідучи на затоплення територій національного природного парку “Бузький Гард”. Я категорично проти підняття рівня Олександрівського водосховища. А саме це заплановано відповідно до постанови Кабміну №552-р від 13 липня 2016 року. Важливо, що таке рішення суперечить Указу Президента України 2009 року. Президент чітко визначив - це національний парк, який знаходиться під охороною держави. Бузький Гард - це унікальна екосистема у Миколаївській області на річці Південний Буг. Більше того, це історична пам'ятка України про козацьке минуле. Саме тому я долучаюся до створення Штабу опору у Миколаєві. Закликаю усіх стати на захист парку” - наголошує Наталія Веселова.

 

Штаб створюється активістами Миколаєва, зокрема заступником голови Асоціації учасників та інвалідів АТО, помічником народного депутата Наталії Веселової Олегом Кравцем.

 

Він повідомив, що енергетики планують підвищення рівня Олександрівського водосховища до позначки 20,7 метрів у зв’язку із планами добудувати Ташлицьку ГАЕС. Таким чином компанія “Енергоатом” зможе виробляти надлишкову кількість електроенергії та заробляти величезні кошти на її продажу.

 

Олег Кравець уточнив, що підйом рівня води у Олександрівському водосховищі може спровокувати підвищену сейсмічну активність і підвищити ризик виникнення техногенних аварій.

 

Крім того, створення ще одного водосховища на Південному Бузі загрожує новими проблемами для екології. Власне, сьогодні вже перевищено нормативи статті 82 Водного кодексу щодо річки Південний Буг.

 

Для вирішення проблем з охолодження енергоблоків треба шукати альтернативні рішення. Наприклад, будувати газотурбінні станції. Вони не лише вирішують проблему пікових навантажень атомної станції, але й набагато дешевші і більш прибуткові. У Миколаєві їх роблять на підприємстві "Південнотурбінний завод "Зоря".

 

Нагадуємо, що губернатор Миколаївської області Олексій Савченко заявив, що готовий винести на сесію облради проект підняття рівня Олександрівського водосховища, якщо регіон отримає 10% від 800-мільйонного проекту електростанції.

Дом

Найбільш проблемними будівлями в плані енергоефективності є "хрущовки". Не тільки через поважний вік, але й через "особливості" конструкції опалювальної системи. Коли в одній кімнаті задуха, а в інший мешканці раді кожуха напнути, так і хочеться вигукнути: "Ну хто так будував?" Але спільними зусиллями мешканцям вдається впоратися з чималою кількістю "дірок". Одним із успішних прикладів є об'єднання співвласників багатоквартирних будинків [ОСББ] "Побутовик" [вул. Яценко, 3].

"Вакуум" можна подолати самоорганізацією

Чотирьохпід'їздний великопанельний п'ятиповерховий житлово-будівельний кооператив [ЖБК] на 88 квартир був зданий в експлуатацію в 1966 році. За 40 років будинок неабияк струхлявів.

Йшов 2007-й рік. Це була перша хвиля реорганізації ЖБК в ОСББ, коли з місцевого бюджету виділялися гроші на капремонти. І правління кооперативу вирішило створити ОСББ "Побутовик". Процедура тоді була складною, консультантів практично не було, але в жовтні того ж року необхідні папери були віднесені до міськвиконкому, де вони... пролежали кілька місяців. І коли в травні 2008 року правління отримало реєстраційні документи, виявилося, що гроші за програмою закінчилися.

Фролова лавкаМи тоді опинилися у вакуумі, - розповідає голова ОСББ "Побутовик" Ірина Фролова. –  Випали з програм по ЖБК, і нічого не отримали як ОСББ. Довелося багато чого вирішувати своїми силами”.

А проблеми виникали одна за одною. Дах протікав, вимощення була вся відбита, цоколь з підвалом стояли мокрі. Але за внески мешканців вже у 2008 році вдалося накрити дах єврорубероїдом, відновити вимощення, а трохи пізніше оновити піддашки над під'їздами.

Однак через кілька місяців, зійшовши до підвалу, Ірина Іванівна відчула дуже специфічний запах. “Я викликала слюсаря, і ми виявили, що водопровідні труби "побило" електрикою. Заміна шести метрів зіпсованих труб допомогла ненадовго. Незабаром ситуація повторилася в підвалі іншого під'їзду. Потрібно сказати, що каналізація, гаряче і холодне водопостачання в нашому будинку стоякові, і така аварія могла статися на будь-якому поверсі в будь-який час”.

Ірина Іванівна порадилася з правлінням, яке запропонувало мешканцям міняти всі ці системи комплексно, по під'їздах. Закупівлю матеріалів здійснило ОСББ, а роботу оплачували мешканці [в середньому - по 70 гривень з квартири]. Потім, у такий же спосіб добровільної доплати до внесків, оновили електропроводку. А за програмою "Запоріжжяобленерго" в 2010 році лічильники в квартирах замінили на електронні.

Енергоаудит виявив "тонкі місця"

Коли найбільш кричущі проблеми були закриті, Ірина Фролова стала міркувати про утеплення. Частина внесків зберігалася на депозиті, і за кілька років накопичилася сума в 50 тисяч гривень. За ці гроші в під'їздах встановили енергозберігаючі вікна. А в лютому 2015 року Ірина Іванівна побувала на семінарі "Енергоаудит - перший крок до термомодернізації будинку", який відбувся з ініціативи Громадської спілки Запорізький ресурсний центр [ГС ЗРЦ] "КРУГ" за підтримки департаменту ЖКГ та будівництва Запорізької ОДА та департаменту ЖКГ Запорізької міськради в рамках українсько-німецького проекту «Сталий розвиток житлового господарства в Україні. Сприяння місцевому розвитку та посиленню ролі громадських організацій». Через деякий час ОСББ "Побутовик" взяло участь в проекті "безкоштовно енергоаудит для ОСББ від Henkel", завдяки якому отримало повну картину "тонких місць" дома.

“У нас дуже слабкі кути, і скільки не замазувати щілини мастикою - через два-три роки процедуру доводиться повторювати. Я дізналася, що дуже ефективним є застосування теплозберігаючої екологічної штукатурки з подальшим фарбуванням. На підставі енергоаудиту у мене були всі документи, і компанія, яка займається такими роботами, оперативно зробила розрахунки. Однак ця штукатурка не увійшла в список матеріалів, витрати на які частково компенсуються державою за програмою «теплих кредитів» *, тому довелося шукати інші шляхи підвищення енергоефективності ".

ІТП і LED-світильники дали велику економію

На виставці з енергозбереження Ірина Іванівна познайомилася з представником компанії, яка займається встановленням індивідуальних теплових пунктів [ІТП]. Після його виступу на загальних зборах і консультацій з експертами ГС ЗРЦ "КРУГ" в листопаді 2016 року ОСББ "Побутовик" взяло "теплий кредит" у 190 тисяч на п'ять років. Відшкодування від держави склало понад 90 тисяч, погашення відсотків по кредиту взяло на себе місто**, і зараз щомісячний платіж будинку становить 1544 гривні.

Фролова в подвале

 

 

ІТП був встановлений в грудні. Економія виявилася суттєвою: в січні 2016 року будинок споживав 79,074 Г / кал, а в січні 2017 року - 65,984 Г / кал. По березню споживання становило 49 Г / кал і 35,5 Г / кал відповідно. А платежі мешканців, наприклад, трикімнатної квартири, склали в січні 2017 року 1149 гривень, в лютому - 933 гривні, в березні - 647 гривень. Жителі інших "хрущовок" можуть порівняти ці цифри з показаннями в своїх платіжках.

А ще восени минулого року на свої кошти ОСББ "Побутовик" встановило LED-світильники у всіх під'їздах. Якщо взимку 2016 року будинок щомісяця споживав по 700 кВт/год електроенергії на освітлення місць загального користування, то взимку цього року [з урахуванням, що ІТП теж працює на електриці] споживання склало всього 300 кВт/год, а влітку, коли обладнання відключено, - 200 кВт/год.

 

 

 

Мешканці роблять впевнені «кроки в Європу»

Пенсионерко Дяченко

 

Пенсіонерка Марія Дяченко, яка живе в будинку з моменту будівництва, задоволена заходами, які вживає ОСББ з підвищення енергоефективності: “Це ІТП дуже розумно зроблено: коли на вулиці мороз, в квартирі тепло, а коли за вікном плюсова температура - гріє менше. У мене кутова квартира, але я не мерзну. І по грошах відчувається економія”.

 

 

Бачкала

 

Член правління ОСББ "Побутовик", енергетик Валерій Бачкала розповів, як переконували людей взяти кредит на установку ІТП: “Люди сильно не комизитися. Звичайно, є ті, хто завжди живе за принципом "а Баба Яга проти!", але це не аргумент. Різницю ж після встановлення ІТП з додатковим насосом всі відчули”.

 

 

 

Подъезд

 

двор

двор1

Лікар-анестезіолог Віталій Прийменко і його дружина Ганна активно беруть участь у впорядкуванні ОСББ. У своєму під'їзді вони розписали стіни квітами, разом з сусідами обрізали дерева, висадили симпатичні чагарники, облаштували дитячий майданчик, поставили стилізований колодязь і млин з сухим струмком. Там "під'їхала" і бричка з борошном, а на газонах по сусідству з куточком дорожнього руху "оселилися" рукотворні пальми, папуги і лебеді.

Прийменко1

 

 

 

“ІТП - це правильне рішення, - говорить Віталій Прийменко. - Оплата знизилася на 400-500 гривень, і ми абсолютно точно перестали опалювати вулицю”.

"Ми, зі свого боку, теж вжили заходів, - доповнює Ганна. - Поставили другі двері, замінили вікна в квартирі на енергозберігаючі, за батареями розмістили відбиваючі екрани. Але без ІТП та інших спільних заходів цього було б недостатньо”.

 

 

 

 

 

Ірина Фролова та правління ОСББ "Побутовик" на досягнутому зупинятися не збираються. Зараз вони в пошуку оптимальних шляхів якісного утеплення стін. Побажаємо їм усіляких гараздів.

Анна Чуприна, фото автора

Коментарі експертів

“Серед населення ходять міфи про недієвість енергоефективних заходів та меншовартості ролі самих споживачів в процесі економії енергоресурсів. Однак практика доводить, що продумані й ретельно реалізовані заходи з енергоефективності в багатоквартирних будинках дозволяють мінімізувати втрати тепла і значно знизити суми в платіжках, - розповідає Тетяна Бойко, координатор житлово-комунальних і енергетичних програм Громадянської мережі ОПОРА. - Є дві стратегії підвищення енергоефективності - індивідуальна і колективна. Якщо в приватному житловому фонді можна говорити лише про першу, то друга зараз вкрай актуальна в багатоквартирному житловому фонді. Тому що в багатоквартирних будинках індивідуальна стратегія може принести тільки 10-20% економії, тоді як колективні заходи - утеплення стін, даху, підвалу, установка індивідуальних теплових пунктів і т.п., - до 50% економії”.

“ОСББ «Побутовик» - одне з кращих у Запоріжжі, - говорить експерт, голова ГС ЗРЦ "КРУГ" Любов Карпенко. - Вони пройшли вже кілька етапів енергозбереження. Для завершення комплексної санації необхідно виконати ще ряд заходів, які призведуть до зменшення споживання енергоресурсів і дадуть додаткову економію витрат на комунальні послуги. У їх числі - утеплення перекриття підвалу і покрівлі, реконструкція системи вентиляції з рекуперацією і, нарешті, утеплення фасаду”.

* "Державна цільова економічна програма енергоефективності і розвитку сфери виробництва енергоносіїв з відновлюваних джерел енергії та альтернативних видів палива на 20110-2017 р.р".

** Програма відшкодування відсоткових ставок за залученими в кредитно-фінансових установах короткостроковими кредитами, що надаються ОСББ та ЖБК на реалізацію енергозберігаючих та енергоефективних проектів в ЖКГ на 2017-2019 роки, затверджена рішенням Запорізької міськради №6 від 21.12.2016 р

11 серпня відійшов у вічність народний артист України, видатний актор Запорізького обласного академічного українського музично-драматичного театру імені Магара Владилен Попудренко. Про це сповістив сайт театру.

"Життя і творчість Владилена Антоновича – яскравий приклад служіння своєму народові та національній культурі. Світла пам'ять про безліч добрих справ надзвичайно щирої та відданої мистецтву людини назавжди залишиться в наших серцях. Висловлюємо щирі співчуття рідним та близьким. Сумуємо разом з вами. Трудовий колектив театру", – говориться в новинній стрічці.

Про час прощання з Владиленом Антоновичем Попудренком не повідомлялося.

Довідка. Попу́дренко Владиле́н Анто́нович (* 4 липня 1936, Чернігів - 11 серпня 2017, Запоріжжя) – український актор, 1977 — заслужений артист УРСР, 1986 — нагороджений Почесною грамотою міністерства культури УРСР, 1989 — народний артист УРСР.

Закінчив Київський театральний інститут ім. І.Карпенко-Карого в 1963 році. В 1963-1990 гг. працював в українських театрах Одеси, Симферополя, Полтави, Запоріжжя. У Запорізькому театрі імені Щорса (нині - Магара) працював з 1981 року.  З 1990 року кілька сезонів виступав на сцені Чернігівського театру ім. Т.Шевченка, потім повернувся до Запоріжжя. Зіграв більше 200 ролей.

В Запорожской области на 32-й неделе 2017 года с подозрением на заболевания острыми кишечными инфекциями (ОКИ) обратились 508 человек. Показатель заболеваемости составил 28,4 на 100 000 населения, что на 8,7% ниже максимального многолетнего показателя и на 31% выше уровня среднего многолетнего показателя (21,8 на 100 тыс.).

По информации Запорожского областного лабораторного центра, согласно данным эпидемиологических обследований очагов ОКИ, доля пищевого пути передачи составляет 83,7%. Среди причин заболеваний ОКИ наибольший удельный вес приходится на молочную - 23,7%, мясную - 20%, овощи и фрукты - 18,5%, и рыбную продукцию - 11%.

С Министерством регионального развития, строительства и жилищно-коммунального хозяйства Украины состоялось селекторное совещание относительно согласования предложений по перспективным центров состоятельных громад.Об этом сообщает сайт Запорожской ОГА.  В мероприятии приняли участие заместитель председателя-руководитель аппарата облгосадминистрации Зинаида Бойко, начальник Управления градостроительства и архитектуры облгосадминистрации Александр Билим, директор Центра развития местного самоуправления Александр Свистун.

На селекторном совещании были заслушаны уже согласованные предложения областной государственной администрации и Центра развития местного самоуправления относительно центров существующих и перспективных громад, которые в целом были поддержаны Минрегионом.

В 2017 году из государственного бюджета местным бюджетам на формирование инфраструктуры объединенных территориальных громад Запорожской области выделены средства в размере 70 918,8 тыс. Грн. Накануне облгосадминистрацией были предоставлены выводы по 94 проектным заявкам от 16 объединенных территориальных громад.

Напомним, что в настоящее время в Запорожской области образованы 34 новые ОТГ, из которых 11  созданы, начиная с декабря 2016 года.

Государственные служащие и педагоги присоединились к проекту «Цифровое преобразование», – сообщается на сайте Запорожской ОГА.

"Летняя школа GEG Ukraine начала работу на базе Запорожского областного института последипломного педагогического образования. Мероприятие проводится в рамках реализации проекта «Цифровое преобразование», который осуществляется компанией Google в Украине. Партнерами проекта выступают областные государственные администрации, областные и местные советы, туристические и бизнес-ассоциации, высшие учебные заведения, местные неправительственные организации, активисты.

По 18 августа запорожские педагоги будут работать в четырех секциях: в программу включено знакомство практическим предметным использованием различных инструментов для обработки изображений, создания инфографики, программирования мобильных приложений, виртуальной реальности.

Работу летней школы планируется завершить баркемпом «Цифровые инструменты учителя». Эта неформальная конференция будет проводиться в трех секциях, где свои темы для обсуждения предложат пятнадцать спикеров - учителей области, участников летней школы GEG.

Достигнута также договоренность о проведении тренинга для государственных служащих облгосадминистрации с целью усовершенствования навыков применения инструментов цифровых технологий для лучшего функционирования Google карт инвестиционной и туристической привлекательности области, углубления единого образовательного пространства с использованием возможностей Google-потенциала.

Справка: образовательные сообщества Google (GEGs) - это объединение работников сферы образования, где они учатся, делятся опытом по использованию веб-технологий в учебном процессе. Члены сообщества являются активными пользователями Google Apps for Education - системы бесплатных инструментов, предоставляющих необходимые технологии для образования, и они стремятся распространить использование этих облачных сервисов в учебных заведениях Украины. Образовательные сообщества Google предоставляют площадку для сотрудничества, а также обмена опытом и идеями по использованию решений Google в учебном процессе. Также на странице Сервисы Google в профессиональной деятельности учителя члены сообщества проводят вебинары, к которым может присоединиться любой желающий.

Образовательные сообщества Google открыты для всех: директоров и администраторов школ, преподавателей, учащихся и всех тех, кто использует продукты Google, чтобы учить других.

В ЗНУ при поддержке Благотворительного Фонда Порошенко проходит трехдневный специализированный наставнический тренинг для работников образовательной сферы «Инклюзивное пространство. Практические шаги», в котором принимают участие 80 педработников, учителей и наставников из Днепропетровской, Черниговской, Житомирской и Хмельницкой областей. Об этом сообщается на сайте Запорожской ОГА. Также в работе тренинга участвуют международные тренеры-практики из Британского Благотворительного Фонда.

Запорожская область первой в Украине внедрила эксперимент по внедрению инклюзивного образования. С 1 сентября 117 общеобразовательных учреждений региона примут на обучение более 200 детей с особыми потребностями. Это в пять раз больше, чем в прошлом учебном году.

Як саме і коли зміниться розмір стипендії? - пояснює заступник Міністра фінансів України Сергій Марченко

 

У липні індекс моніторингу реформ (іМоРе) склав +1.1 із можливих від -5 до +5. Певний прогрес відбувся в реформуванні енергетичного сектору, держфінансах та монетарній політиці. Реформ у сфері державного управління не було. Велика ймовірність, що у серпні реформаторська активність ще більше знизиться – парламент пішов на канікули, настав сезон політичного затишшя.

VoxConnector вирішив запитати у експертів, на які найважливіші зміни слід чекати восени. Експерт РПР Олександр Лємєнов визначив найважливіше за антикорупційним напрямком.

1. Початок створення антикорупційного суду

Закон "Про судоустрій і статус суддів" передбачає створення незалежних антикорупційних судових інституцій. Згідно з його положенням, Вищий антикорупційний суд України утворюється, а конкурси на посади суддів у цьому суді оголошуються протягом 12 місяців з дня набрання чинності. Закон був ухвалений влітку 2016 року, отже, поява антикорупційного суду на часі.

Сьогодні у Верховній Раді зареєстровано два законопроекти, які передбачають створення антикорупційних інституцій. Перший з них (№6011) закладає плацдарм для створення незалежних антикорупційних судів, другий (№6529) – передбачає появу антикорупційних палат у вже створених судах.

2. Передача слідчих функцій від Генпрокуратури до ДБР

Конституція та Кримінальний процесуального кодекс передбачають: Генеральна прокуратура має втратити слідчі функції і передати їх до новоствореного правоохоронного (слідчого) органу. Цією інституцією має стати Державне бюро розслідувань (ДБР). Конкурсна комісія вже півтора року працює над обранням керівництва Бюро. Наразі визначено 19 кандидатів, які пройшли низку етапів відбору. Наступним кроком має стати тест на поліграфі.

ДБР покликане розслідувати злочини посадовців найвищого рівня – екс-президентів, усього складу уряду, перших керівників відомств, правоохоронців та суддів. Виключення становить лише вузький перелік корупційних злочинів, що належать до підслідності Національного антикорупційного бюро.

Передача функцій має відбутися у листопаді, проте є сумніви, що за три місяці вдасться обрати керівництво ДБР та сформувати його апарат.

3. Повноцінний запуск Нацагенства з повернення активів

У грудні 2016 року Кабінет Міністрів України призначив на посаду Національного агентства з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів Антона Янчука. Він переміг у конкурсі, в якому брали участь 20 кандидатів.

Протягом першої половини 2017 року апарат Нацагенства формувався повільно, орган так і не почав повноцінно виконувати свої функції.

В середині серпня продовжено прийом документів для участі у конкурсі з формування Громадської ради при агентстві. Наразі також триває набір фахівців, які добираються в новостворений орган – спеціалісти з управління активами, моніторингу ефективності управління та їх продажу.

Джерело: VoxConnector

У липні індекс моніторингу реформ (іМоРе) склав +1.1 із можливих від -5 до +5. Певний прогрес відбувся в реформуванні енергетичного сектору, держфінансах та монетарній політиці. Реформ у сфері державного управління не було. Велика ймовірність, що у серпні реформаторська активність ще більше знизиться – парламент пішов на канікули, настав сезон політичного затишшя.

VoxConnector запитав у експертів, на які найважливіші реформаторські зміни слід чекати восени. Виконавчий директор Асоціації міст України Олександр Слобожан визначив найважливіше за напрямком децентралізації.

По-перше, необхідно прийняти зміни до законодавства щодо добровільного приєднання територіальних громад сіл, селищ до громад міст обласного значення (законопроект №6466). Це дозволить розблокувати процес укрупнення територіальних громад міст обласного значення.

Проект закону передбачає визнання таких громад автоматично спроможними і дозволяє їм застосовувати процедури добровільного приєднання, передбачені законодавством. У разі його прийняття кількість об’єднаних громад може збільшитись на 100. Це стане новим сильним поштовхом децентралізації публічної влади та створення нових великих територіальних громад.

По-друге, вже три роки об’єднані громади чекають законодавчого вирішення проблеми розпорядження землями за межами населених пунктів в межах юрисдикції громади. Восени уряд може внести такий законопроект на розгляд парламенту. Асоціація міст України його підготувала і передала на розгляд Кабміну.

Якщо проект закону буде прийнято, об’єднані територіальні громади зможуть розпоряджатися землями державної власності за межами населених пунктів в межах своїх територій.

Винятками будуть лише землі, на яких розташовані державні будівлі, землі, які перебувають у постійному користуванні органів державної влади або державних підприємств, Національної академії наук України, державних галузевих академій наук. Повноваження громад не будуть розповсюджуватись також на землі оборони та радіоактивно забруднені внаслідок Чорнобильської катастрофи території.

Окрім того, органам місцевого самоврядування об’єднаних територіальних громад пропонується надати повноваження щодо зміни цільового призначення земельних ділянок приватної власності.

По-третє, вкрай необхідно вирішити долю законопроекту про службу в органах місцевого самоврядування (№2489). Він був прийнятий, але президент наклав вето. Профільний парламентський комітет законопроект доопрацював і пропонує парламенту прийняти нарешті цей закон. Він передбачає нові підходи до відбору кадрів та гідну оплату праці.

Це дуже важливий закон для громад, оскільки розширює їх повноваження і збільшує можливості в формуванні професійного кадрового корпусу на рівні місцевого самоврядування.

 

 

 

 

По-четверте, громади очікують наведення ладу в законодавчому регулюванні сфери містобудування. З цією метою підготовлений законопроект про внесення змін до закону "Про регулювання містобудівної діяльності" (№6403). Очікується, що парламент розгляне його восени.

Проект закону врегульовує питання планування та забудови територій, а також визначає відносини при розробці та затвердженні документації з просторового планування.

По-п’яте, більше 200 об’єднаних громад чекає призначення ЦВК перших виборів. Дуже важливо, щоб вибори відбулись до прийняття у другому читанні закону про державний бюджет на 2018 рік (має бути прийнятий у листопаді 2017-го року).

В іншому випадку ці громади не зможуть перейти на прямі міжбюджетні відносини з держбюджетом і отримати базову дотацію, медичну та освітню субвенції, 60% податку на доходи фізичних осіб тощо.

Коштів на проведення перших виборів в ОТГ достатньо, документи всі обласні державні адміністрації передали в ЦВК вже дуже давно. Вибори в ОТГ повинні відбутися.

Джерело: VoxConnector

apple d

Свежий номер

Поиск

Система Orphus