У Запоріжжі переселенці пройшли "Курс виживання"

 

 

reklama-2018 745x93

Понедельник, 20 Ноябрь 2017 09:33 Версия для печати

У Запоріжжі переселенці пройшли "Курс виживання"

Автор 
Оцените материал
(0 голосов)

Трагічні події Донбасу сколихнули всю Україну, а мешканцям окупованих областей довелося покинути свої домівки, залишивши роботу, своє майно і почати життя з чистого аркуша. Але виявилося, що це не так просто. Попри обіцянки уряду, значна кількість ВПО(внутрішньо переміщених осіб) і досі залишаються без належної уваги, не маючи пристойного житла та роботи, яка б відповідала їх потребам.

Вирішенням цих питань активно займаються органи місцевої влади, заручившись підтримкою іноземних партнерів. Нещодавно відбувся круглий стіл «Пошук роботи – пошук себе», де переселенці безпосередньо могли поставити питання представникам впливових організацій, які, в свою чергу, розповіли про стан ринку праці в Запорізькій області, плани на майбутнє і намагалися дати змістовні відповіді.

Ольга, переселенка: «Я уже четвёртый год живу в Запорожье, пришлось уехать из Донецка и оставить там всё, а возвращаться за вещами просто боимся. Спасибо местным организациям, помогли устроить ребёнка в школу, вот только с работой пока никак. Хочу открыть своё дело, вот, собственно по этому вопросу сюда и пришла. Говорят, получить грант вполне возможно».

Працевлаштування – соціальна проблема усієї держави. А з напливом переселенців, отримати роботу стало ще важче, адже 25 відсотків ВПО у Запорізькій області претендують на робочі місця. У рейтингу питомих професій Запоріжжя (www.trud.gov.ua/) лідирують ті, що пов’язані зі сферою ІТ: дизайнер сайтів, веб-програміст, віддалений верстальник. Але, попри існуючу на сьогоднішній день кількість вакансій, вони не відповідають запитам населення, адже більшість із них не потребують кваліфікації, і відповідно роботодавці не можуть запропонувати очікувану заробітну платню, яку переселенці отримували у рідних регіонах. Також, однією з проблем є відсутність документів про освіту, досвід роботи, документів, що підтверджували б кваліфікацію ВПО, які з якихось причин втрачені і не можуть бути відновлені. За даними Запорізького обласного центру зайнятості на 2017 рік із 1100 внутрішньо переміщених осіб, зареєстрованих у центрі, 299 чоловік отримують виплати по безробіттю.

Без уваги, звичайно, не залишилася й освітня галузь. Представник Департаменту освіти і науки ОДА Галина Денисова у своїй доповіді повідомила про особливі умови вступу до ВНЗ для абітурієнтів з окупованих територій, про впровадження дистанційної форми навчання, а також державної цільової програми трансферу абітурієнтів до освітніх центрів, що полегшило б процес вступу і навчання. Якщо ж студент має високу успішність у навчанні, не має боргів і потрапив у відповідний рейтинг ВНЗ, то йому гарантована соціальна стипендія.

Учасники круглого столу також розглядали проект сприяння розвитку соціальної інфраструктури, метою якого є відновлення в Дніпропетровській, Запорізькій та Харківській областях житлових будівель для внутрішньо переміщених осіб, шкіл, дитячих садків та інших соціальних закладів, що прийняли вразливі групи населення із окупованих та небезпечних районів. Адже значна кількість переселенців відмовляються від гуртожитку через несприятливі умови для життя, тим самим позбавляючи себе частково соціальної допомоги.

Серйозне питання постало перед усім населенням країни. Що кожен із нас може зробити для тих, хто позбавлений звичного життя, рідної домівки і як допомогти їм повернутися до повноцінного життя? Процес соціалізації дуже складний і важливий, і треба брати до уваги психологічні особливості людини, особливо, коли мова йде про повернення до робочого середовища. Аби допомогти внутрішньо переміщеним особам адаптуватися, існують програми психосоціальної підтримки. Надзвичайно важливо, аби громадяни нашої країни відчували себе комфортно в усіх аспектах незважаючи на те, в якому місті вони знаходяться. І для цього сьогодні створюються відповідні умови усіма доступними способами. Залишається діяти і чекати на результат.

Дар'я Пузир


Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.

Перепечатка материалов в сети только с прямой гиперссылкой на http://www.mig.com.ua

 


Прочитано 357 раз

Последнее от Анна ЧупринаА вы что думаете?

Спасибо за Ваш комментарий, он будет опубликован после проверки модератором!
apple d