Версия для печати
Четверг, 09 Ноябрь 2017 11:46 Версия для печати

SOS: в Запорожье зафиксирована вспышка кори

Автор 
Оцените материал
(0 голосов)

Согласно сообщению пресс-службы Запорожской облгосадминистрации,

у м.Запоріжжі зареєстровано 42 випадки захворювання на кір, із яких підтверджено лабораторно вісім. Левову частку серед хворих  становлять  діти - 71%. Найвищі показники захворюваності відмічаються у віковій групі від семи до дев’яти  років.

За інформацією Запорізького обласного лабораторного центру МОЗ України, захворюваність зареєстровано в Шевченківському (26 випадків), Вознесенівському (8 випадків), Комунарському (5 випадків), Дніпровському (2 випадки) та Хортицькому (1 випадок) районах обласного центру. Серед захворілих 60% складають особи ромської національності, які проживають у Шевченківському районі міста. З них 39  (або 93%) не мають жодного щеплення проти кору через відмову від планової вакцинації або недосягнення необхідного віку для її проведення.

За словами фахівців,  кір - гостре інфекційне вірусне захворювання з високим рівнем сприйнятливості (індекс контагіозності наближається до 100%), передається повітряно-крапельним шляхом, специфічного лікування від нього не існує. Тому основним фактором зниження захворюваності є профілактика, а саме вакцинація. Для захисту необхідно отримати дві дози вакцини КПК. Щеплення проти кору включене до Національного календаря профілактичних щеплень в Україні і є обов’язковим. Кошти на закупівлю вакцини виділяються з державного бюджету, тому вона є безкоштовною для громадян. Якісна і безпечна вакцина проти кору, паротиту та краснухи  наявна в лікувально-профілактичних закладах у достатній кількості.

Медики нагадують строки проведення вакцинації: перше щеплення проводиться дитині у віці 12 місяців, друге – у віці шести років. Перенесене захворювання на кір, епідемічний паротит чи краснуху не є протипоказанням до щеплення. Дітям, які не були вакциновані за віком, щеплення починають робити у будь-якому віці до 17 років. Дитина має отримати дві дози з дотриманням між ними мінімального інтервалу введення (один місяць).

 


Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.

Перепечатка материалов в сети только с прямой гиперссылкой на http://www.mig.com.ua

 


Прочитано 343 раз

Последнее от Шак Владимир