Бди: в Запорожской области возросло количество отравлений овощами и фруктами

 

 

reklama-2018 745x93

Среда, 09 Август 2017 10:02 Версия для печати

Бди: в Запорожской области возросло количество отравлений овощами и фруктами

Автор 
Оцените материал
(0 голосов)

Согласно сообщению пресс-службы Запорожской облгосадминистрации,

у Запорізькій області на 31 тижні року з підозрою на захворювання на гострі кишкові інфекції (ГКІ) звернулись 440 осіб. Показник захворюваності склав 24,8 на 100 тисяч населення, що на 16,5% нижче максимального багаторічного показника та на 15,3% вище рівня середнього багаторічного показника.

За інформацією Запорізького обласного лабораторного центру,  відповідно до даних епідеміологічних обстежень вогнищ ГКІ, частка харчового шляху передачі складає 82,5%.

Серед причин захворювань на найбільша питома вага припадає на овочі та фрукти – 26,3%, молочну – 18,2%, м'ясну – 15,7% та рибну продукцію – 10,3%.

За місцем придбання питома вага харчових продуктів, придбаних на стихійних ринках, складає 23,5%, узаконених ринках – 27,9%.

У 48,3% випадків харчові отруєння пов'язані з вживанням продуктів та страв, які готувались та зберігались в домашніх умовах.

За словами фахівців, у поточному році реєструються більш високі показники захворюваності на ГКІ, ніж за аналогічний період минулого року.

З метою запобігання захворювань на гострі кишкові інфекції, насамперед, слід дотримуватись правил особистої гігієни, не вживати в їжу недоброякісні продукти, дотримуватись термінів зберігання продуктів, користуватись тільки якісною питною водою. Дуже обережно треба вживати «потенційно небезпечні страви», зокрема кондитерські (особливо кремові) вироби, холодець, ліверну ковбасу, термічно не оброблені молочні продукти, блюда з м’ясного та рибного фаршу, блюда з різними підливами, салати, які заправлені майонезом або сметаною.


Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.

Перепечатка материалов в сети только с прямой гиперссылкой на http://www.mig.com.ua

 


Прочитано 697 раз Последнее изменение Среда, 09 Август 2017 10:04

Последнее от Шак ВладимирА вы что думаете?

Спасибо за Ваш комментарий, он будет опубликован после проверки модератором!
apple d