Оріхівщина вшановує героїв селянського спротиву більшовикам

 

 

reklama-2018 745x93

Понедельник, 17 Июль 2017 12:59 Версия для печати

Оріхівщина вшановує героїв селянського спротиву більшовикам

Оцените материал
(1 Голосовать)
Оріхівщина вшановує героїв селянського спротиву більшовикам www.zoda.gov.ua

Науково-редакційна група історико-меморіального проекту «Місця пам’яті Української революції» розпочала виїзні наради в містах та районах області. Про це повідомляється на сайті Запорізької ОДА. Завдання вчених  та посадовців  -  виявити об’єкти, пов’язані з періодом національно-визвольних змагань 1917-1921 років, забезпечити їх упорядкування, відродити пам’ять про суворо заборонені за радянських часів сторінки нашої історії.

У рамках цього проекту група побувала в с. Мала Токмачка Оріхівського району. За розвідками краєзнавців Василя Коростельова та Івана Панченка, 26 листопада 1920 року солдати 42-ї стрілецької дивізії Червоної армії за наказом Фрунзе підступно оточили один із полків Нестора Махна, який квартирував тут, та розстріляли на східній околиці села понад 1000 повстанців. Про ці події розповідала місцева довгожителька Галина Бут, підтвердження можна знайти у роботах російського історика Віктора Кондрашина. Заступник директора Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації Олександр Зубченко наголосив на важливості увічнення всіх українців, які сто років тому, майже без надії на успіх, підняли зброю проти окупаційного більшовицького режиму.

- На жаль, збереглося дуже мало документальних свідоцтв. Більшість матеріалів сховано в архівах російських спецслужб. Наша мета – показати, що українці ніколи не корилися агресорам зі Сходу, а сьогодні воїни Української Народної Республіки, Гетьманату, Директорії, учасники селянських антибільшовицьких повстань надихають на перемогу наших військовослужбовців на Сході України, - зазначив посадовець.

На місці трагедії поблизу автодороги Оріхів – Пологи за сприяння голови Малотокмачанської громади Анатолія Малахатька та райдержадміністрації буде встановлено пам’ятний хрест. Невдовзі редакційна група відвідає  район знову, щоб обговорити підготовку до відзначення 100-річчя встановлення в Оріхові української влади та відкриття меморіальної дошки полковнику армії УНР Василю Проході.


Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.

Перепечатка материалов в сети только с прямой гиперссылкой на http://www.mig.com.ua

 


Прочитано 318 раз

Последнее от Анна ЧупринаА вы что думаете?

Спасибо за Ваш комментарий, он будет опубликован после проверки модератором!
apple d

Свежий номер

Поиск

Система Orphus