Енергозбереження на Запоріжжі дає серйозні плоди

 

 

reklama-2018 745x93

Среда, 12 Июль 2017 14:40 Версия для печати

Енергозбереження на Запоріжжі дає серйозні плоди

Автор 
Оцените материал
(1 Голосовать)

Закон № 417 «Про особливості здійснення права власності в багатоквартирному будинку», згідно з яким до 1 липня 2016 року мешканці повинні були або створити об'єднання співвласників багатоквартирних будинків [ОСББ], або запросити керуючі компанії, активізував городян, і відбувся різкий стрибок у кількості новоутворених об'єднань співвласників. У минулому році в нашому місті їх було створено 692.

Власники ІТП у виграші в порівнянні з сусідами

Однією з проблем, які потребують термінового вирішення, стало енергозбереження та термомодернізація. Оскільки утеплення стін потрібно ретельно прораховувати, можна наробити помилок, що дорого коштуватимуть. Тому експерти орієнтували ОСББ на ефективні, але менш складні заходи - встановлення енергозберігаючих вікон та тамбурних дверей, заміну ламп освітлення на світлодіодні і - головне - встановлення індивідуальних теплових пунктів [ІТП].

Статистичні дані свідчать: все більше керівників ОСББ переконуються, що надійне джерело їх фінансування - державна програма "Теплі кредити" *, відсотки за якими погашає запорізька мерія ** і міжнародні проекти.

Спочатку про ІТП. Станом на 01.04.2017 в Запорізькій області видано 16 кредитів на встановлення ІТП [13 з них - в "Укргазбанку" на загальну суму 3,786 мільйона гривень і три - в "Ощадбанку" на суму 578,1 тисячі гривень]. Одним із власників кредитів від "Ощадбанку" стало ОСББ "Исток М8" по вулиці Європейській, 8.

За словами голови правління ОСББ "Исток М8" Юрія Декайла, в листопаді минулого року для встановлення ІТП ОСББ взяло кредит в розмірі 220 тисяч гривень терміном на п'ять років: «Компенсація від держави склала більше половини суми. Жителі стали погашати кредит в квітні цього року з розрахунку 30 копійок за квадратний метр».

Різниця в споживанні теплової енергії після встановлення ІТП була відчутною. У січні 2016 року будинок спожив 146,47 Г/кал, а в січні поточного - 101,87 Г/кал, в березні показники були відповідно 66,01 Г/кал і 56 Г/кал. А ось різниця вартості одного квадратного метра опалювальної площі в порівнянні з сусіднім однотипним будинком виявилася разючою. В березні жителі ОСББ "Исток М8" заплатили всього 8,98 гривні за квадратний метр, а жителі будинку по вулиці Європейська, 10 - майже втричі більше: 20,8 гривні.

 

Карпенко 3

 

Як показує практика, установка індивідуальних теплових пунктів дає значну економію, і ми надаємо практичну допомогу ОСББ у цих заходах, - говорить експерт, голова Громадської спілки "Запорізький ресурсний центр "КРУГ" Любов Карпенко. - За сприяння експертів Громадської спілки встановлені та прийняті в експлуатацію ІТП в 14 житлових будинках Запоріжжя, ще 65-ти видані техумови на їх устрій. Ми провели аналіз ефективності встановлених ІТП і побачили, що ОСББ, які їх встановили, виграли в порівнянні з сусідами. Наприклад, в "АвтоДніпро" вартість одного квадрата опалювальної площі в березні склала 10,7 гривні [в сусідньому будинку - 13,78 гривні]; в "ПОБУТОВЕЦЬ" - 11,92 [20,33], "Республіканська, 98 "- 15,04 [26,03]".

 

 

LED-лампи знижують споживання електроенергії в 5-7 разів

Ще одним джерелом фінансування енергозберігаючих заходів стали міжнародні програми.

КлиенкоРозповідає голова ОСББ "Весна-4" Наталія Кліенко: "Наш будинок в числі трьох запорізьких ОСББ виграв німецький грант у проекті "Сталий розвиток житлового господарства в Україні: сприяння місцевому розвитку та посилення ролі громадських організацій". Ми отримали кошти на модернізацію освітлення, яке було присутнє далеко не в усіх місцях загального користування – частина світильників була розбита. Лампи розжарювання споживали багато електроенергії і їх доводилося часто міняти. Зрозуміло, мешканці скаржилися. В результаті реалізації проекту модернізації на перших поверхах встановили додаткові світильники з датчиками руху, а енергоефективні світлодіодні лампи дозволили освітити всі місця загального користування, знизити споживання електроенергії взимку у п'ять, а влітку в сім разів”.

 

* "Державна цільова економічна програма енергоефективності і розвитку сфери виробництва енергоносіїв з відновлюваних джерел енергії та альтернативних видів палива на 20110-2017 р.р".

** Програма відшкодування відсоткових ставок за залученими в кредитно-фінансових установах короткостроковими кредитами, що надаються ОСББ та ЖБК на реалізацію енергозберігаючих та енергоефективних проектів в ЖКГ на 2017-2019 роки затверджена Рішенням Запорізької міськради №6 від 21.12.2016 р

інформація до роздумів

Боротися за економію грошей на ЖКГ разом веселіше

Одним із солідних джерел інформації про запорізькі, всеукраїнські та міжнародні програми підтримки енергоефективних заходів у ОСББ є Громадська спілка "Запорізький ресурсний центр [ГС ЗРЦ] "КРУГ".

круг

Він утворився на базі  Запорізькою обласною громадською організації власників житла "НАШ ДОМ". Очолює його член Національної ради з питань функціонування та життєдіяльності ОСББ при Кабміні Любов Карпенко. У Любові Іллівни величезний досвід - з 1998 року вона працювала в управлінні житлово-комунального господарства Запорізької міськради. У власному ОСББ «АвтоДніпро» вона з 2007 року працювала головою правління. Після переходу на громадську роботу її праця сконцентрувалися в сфері консультацій і практичних зусиль по створенню та супроводу ОСББ.

ГО "НАШ ДОМ", а з 2014 року ГС ЗРЦ "КРУГ" стала сполучною ланкою між ОСББ, ЖБК, органами влади, фінансовими організаціями, керуючими компаніями, підрядниками і постачальниками матеріалів, устаткування, а також послуг ЖКГ, волонтерами.

Сьогодні ОС ЗРС "КРУГ" об'єднує 181 ОСББ та 58 ЖБК, де проживають 120 тисяч жителів, а також співробітничає з 219 волонтерами та 25 партнерами.

З Любов'ю Іллівною працюють професіонали, які знають проблематику зсередини. Експерт з юридичних питань, голова ОСББ "Весна-4" Наталія Кліенко дає консультації про правильний порядок оформлення документів та реєстрацію, прийняття будинку в управління, оформлення документів загальних зборів, укладання договорів з монополістами. Зараз пішли питання про процедуру переобрання голів, які не справляються з покладеними на них обов'язками.

Експерт з фінансово-економічної діяльності Наталія Мілородова є бухгалтером в двох ОСББ, а в ГС ЗРЦ "КРУГ" займається питаннями нарахування зарплати, розрахунку та оплати податків, всіх тонкощів бухобліку в ОСББ і ЖБК.

До експерта з питань створення та життєдіяльності ОСББ Оксани Компанієць за рішенням різноманітних будинкових проблем городяни звертаються так само часто.

Минулого року в телефонному режимі експерти ГС ЗРЦ "КРУГ" дали 2304 консультації, в центрі і на прийомах за місцем проживання - ще більше двох тисяч. Щомісяця проводяться великі семінари з різних питань життєдіяльності ОСББ, серед яких одним із головних є питання термомодернізації. Любов Карпенко та її колеги беруть участь в форумах енергоефективності, конференціях і круглих столах про пошуки рішень в галузі енергозбереження.

Голови ОСББ отримують інформацію з перших рук про зміни в сфері житлового господарства, так як ГС ЗРЦ "КРУГ" є учасником численних асоціацій і спілок власників і управителів житла, які ініціюють відповідні законопроекти.

Більше інформації на сайті www.krug.zp.ua

Телефони: 095 007 52 99, 097 318 80 91, 093 441 02 46.

Ганна Чуприна, фото автора


Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.

Перепечатка материалов в сети только с прямой гиперссылкой на http://www.mig.com.ua

 


Прочитано 974 раз

Последнее от Анна Чуприна

Похожие материалы (по тегу)А вы что думаете?

Спасибо за Ваш комментарий, он будет опубликован после проверки модератором!
apple d