Родители воспитанников Каменской школы-интерната протестуют против намерений запорожских властей сэкономить на слабослышащих детях

 

 

reklama-2018 745x93

Вторник, 07 Июнь 2016 13:17 Версия для печати

Родители воспитанников Каменской школы-интерната протестуют против намерений запорожских властей сэкономить на слабослышащих детях

Автор 
Оцените материал
(6 голосов)

В редакцию "МИГа" обратились родители воспитанников Каменской специальной общеобразовательной школы-интерната ЗОС с просьбой обнародовать их открытое письмо к главе Запорожской ОГА Константину Брылю и главе Запорожского облсовета Григорию Самардаку.

“Батьківський колектив КЗ "Кам'янська спеціальна загальноосвітня школа-інтернат" Запорізької обласної ради, яка знаходиться у с. Кам'янське Василівського району Запорізької області  висловлює свою повагу та сподівається на конструктивне вирішення проблеми, яка наразі виникла у житті наших дітей.

Цьогорічний день захисту дітей змусив нас, батьків учнів Кам'янської спеціальної загальноосвітньої школи-інтернату, по-новому осмислити глибинну суть змісту назви цього свята, адже саме 1 червня найактивніші з наших батьків на сайті Запорізької облдержадміністрації прочитали новину, яку за кілька годин оператори стільникового зв'язку донесли у різні куточки області, незалежно від того, де ми проживаємо: в Енергодарі чи Якимівці, Пологах чи Токмаку, Оріхові, Бердянську чи у Вільнянському районі. Бо школа-інтернат, де навчаються діти-інваліди з вадами слуху, знаходиться у мальовничому селі Кам'янське з гарною екологією, має автомобільне і залізничне сполучення і рівновіддалене від районів області як з півдня, так і з північного сходу. Щопонеділка до школи, як струмочки, збігаються близько 150 дітей-інвалідів з усіх регіонів області.

Почуте і прочитане не на жарт нас стурбувало: школа-інтернат, яка справді стала другою домівкою для дітей, – під загрозою знищення. І нас не задовольняє пояснення адміністрації школи-інтернату, що все буде, як раніше. Що заклад просто стане філією школи-інтернату «Джерело». Ми розуміємо, що живемо у складний час і у складному світі. Але нагадуємо нашим можновладцям, що Україна ратифікувала Конвенцію ООН «Про права інвалідів», згідно з нормами якої взяла на себе зобов'язання створити для осіб з особливими потребами комфортне середовище для їх проживання, культурно-спортивної та навчальної діяльності, створити умови для успішної соціалізації дітей з особливими потребами.

Запевняємо чиновників нашої області, що Кам'янська школа-інтернат це сучасний навчальний заклад, де створені всі умови для комфортного повноцінного життя і розвитку наших учнів. Це справді оселя радості для дітей, творчості для педагогів, спокою для батьків за життя і здоров'я своїх дітей. Тут не готують до життя: у цьому закладі наші діти живуть повноцінним життям.

Варто сказати, шо тільки за квітень-червень цього року наші діти стали призерами Всеукраїнських змагань з баскетболу у м. Коблево Миколаївської області, зараз захищають честь нашої області у спортивних змаганнях з футболу в м. Одеса в таборі «Молода Гвардія». Учасники ансамблю танцю «Ритм», який є єдиним в Україні ансамблем дітей з вадами слуху, що має звання «народний», зайняли І місце у Міжнародному інтеграційному фестивалі дитячої творчості «Шлях до успіху», I місце у Міжнародному фестивалі дитячої творчості для дітей з особливими потребами «Назустріч мрії», три перші місця у Всеукраїнському фестивалі дитячої творчості у м. Мукачево.

В день свята останнього дзвоника ми з гордістю молилися подумки за своїх діточок, які жестами виконували Гімн України. А як патріотично прозвучав флеш-моб Я люблю свою Україну! Як пишалися ми, батьки, аплодуючи учням школи, які отримували нагороди Міжнародного математичного конкурсу «Кенгуру», шкільного конкурсу «Учень року», Всеукраїнського інтелектуального конкурсу «Ерудит» для учнів шкілнтернатів. Присутні на святі депутати обласної ради запевняли шкільну родину, що зроблять усе можливе, аби наші діти і надалі розвивались на радість рідним і благо держави. І що нині?

Доля вже раз обділила наших дітей: вони втратили слух. Тому ми, батьки, особливо прискіпливо обираємо навчальний заклад. Багато з нас уже навчались у дніпропетровській школі-інтернаті, і у запорізькому «Джерелі». Та «наша» школа Кам'янська.

Просимо створити депутатську групу з вивчення питання доцільності перетворення Кам'янської школи-їнтернату на філію школи-інтернату «Джерело» і включити до її складу батьківський актив Кам'янської школи-інтернату,

Аби не було пізно, ми б'ємо тривогу сьогодні. Тому звертаємося до чиновників усіх рівнів, представників усіх політичних сил, яким ми довірили свої надії у нашій області, а також особисто до Вас, шановні Констянтин Іванович і Григорій Вікторович: Допоможіть зберегти унікальний навчальний заклад і захистити наших дітей. Ми, батьки дітей-інвалідів, впевнені, що основне завдання влади - чути проблеми дітей з особливими потребами.

Батьки вихованців Кам'янської спеціальної загальноосвітньої школи-інтернату ЗОР, усього 25 підписів”

 


Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.

Перепечатка материалов в сети только с прямой гиперссылкой на http://www.mig.com.ua

 


Прочитано 1570 раз

Последнее от Анна ЧупринаА вы что думаете?

Спасибо за Ваш комментарий, он будет опубликован после проверки модератором!
apple d