В Україну заходить катарський авіаперевізник

 

 

reklama-2018 745x93

Вторник, 05 Сентябрь 2017 10:21 Версия для печати

В Україну заходить катарський авіаперевізник

Оцените материал
(0 голосов)

 

 

Qatar Airways в Україні – це маркер для багатьох інших міжнародних учасників ринку, в тому числі й у сегменті лоукост перевезень

Володимир Омелян, міністр інфраструктури України.

З 28 серпня національна авіакомпанія Катару Qatar Airways почала здійснювати рейси з України. На фоні скандальної відмови від заходу на український ринок ірландського перевізника Ryanair, прихід катарців з боку влади позиціонуються як однозначна перемога.

Відповідно до публічних заяв представників Qatar Airways та міністерства, не виключене відкриття нових напрямків в Україну, збільшення пасажиропотоку за рахунок запуску перельотів двічі на день. Зараз компанія виконує рейс Доха-Київ-Доха сім разів на тиждень.

Міністр інфраструктури України Володимир Омелян розповів VoxConnector про те, що означає для України прихід катарського авіаперевізника і подальші плани міністерства в роботі з іноземними інвесторами.

"Стрілка компасу" міністерства інфраструктури дивиться в бік світових компаній.

Я неодноразово наголошував, і це принципово, що ми орієнтуємося на компанії-світові лідери в різних галузях транспорту. Саме ті, які задають напрямок розвитку світової транспортної та логістичної інфраструктури, мають бути в Україні.

Ми маємо розуміти, що діяльність компаній давно не обмежується однією окремою сферою. Якщо ми говоримо про світових портових операторів, то це не тільки нова філософія ведення бізнесу в Україні, розвиток потужностей терміналів, застосування новітніх технологій, переведення оперування в автоматичний режим, а й залучення додаткового вантажу, боротьба за міжнародні транспорті потоки, як результат – зміцнення позицій України у чорноморському басейні та нарощування Україною економічних та політичних м'язів. Тобто, прихід світового лідера запускає цілий ланцюжок процесів, які зрештою виводять Україну на новий щабель розвитку. Це не реформа step by step, це – можливість перестрибнути прірву.

Тому захід таких компаній як Qatar Airways, Ryanair, Hutchison ports, DP World, General Electric – це не тільки динамічний розвиток транспортних секторів, а й великий здобуток для України в цілому.

Що стосується безпосередньо Qatar Airways, то це авіакомпанія номер один у світі за рівнем сервісу і безпеки. Це – маркер для багатьох інших міжнародних учасників ринку, в тому числі й у сегменті лоукост перевезень, що в Україні можна і треба працювати.

Щодо ситуації з Ryanair, будемо відвертими: Ryanair міг полетіти з України вже цієї осені. Міністерство доклало для цього всі можливі і неможливі зусилля. Але здолати монополію та корупцію, які зрощувалися роками, не так просто. Просто шкода, що через диктатуру декількох людей, які звикли "качати свої права" на ринку, Україна і українці втрачають час і гроші.

Так, угоду з Ryanair не вдалося підписати з першої спроби, але буде друга і наступні, якщо це буде потрібно. Бо Ryanair – це не тільки найбільший і найдешевший лоукост перевізник Європи, це – зовсім інша картинка внутрішніх і зовнішніх авіаперевезень в Україні за три-п’ять-десять років.

 

 

І боротьба йде саме за це.

Прем'єр-міністр України висловився однозначно: переговори з Ryanair мають бути поновлені, а угоду підписано.

Поки я бачу симуляцію переговорного процесу і затягування часу.

Але Ryanair буде в Україні, вірю, що вже наступного року. Бо часи, коли "хто був ніким, той стане всім" і диктуватиме всім, як жити і куди та як літати, минули. Тільки розвиток ринку, чесна конкуренція – дорога для України в розвинений світ.

У багатьох аеропортів України дуже непогані перспективи розвитку.

Динамічно розвивається аеропорт Львову, мають хороші перспективи аеропорти Одеси, Харкова, Рівного, Вінниці, Запоріжжя, Житомира і навіть Чернівців, звідки, як виявилося, переліт до Венеції триває годину з чимось.

Так, кожен аеропорт має свої проблеми і потреби, але кожне запитання має свою відповідь. Хотілося б, щоб лоукост авіакомпанії були присутні саме в регіонах, це стало б стимулом для розвитку туризму в Україні, а також дало б нашим громадянам можливість вільно подорожувати світом.

Бюджетні авіакомпанії уже потроху літають із регіональних аеропортів, і це лише початок. Цього року станом на серпень ми маємо зростання пасажиропотоку уже понад 30% у порівнянні з цифрами минулого року. Тобто, ринок розвивається стрімко і незабаром настане момент, коли саме ринок диктуватиме свої правила, а не гратиме за чужими.

І цей момент, на щастя, невідворотний.

Довідково (за даними Мінінфраструктури): Авіакомпанія Qatar Airways визнана найкращою авіакомпанією світу 2015 року, другою в рейтингу – у 2016 році, згідно світового рейтингу Скайтрекс.

Володіє 200 літаками, здійснює рейси до більш ніж 150 міст світу.

З Києва компанія здійснюватиме 7 рейсів Доха-Київ-Доха на тиждень зі зручними стиковками до Китаю, Індії, Сінгапуру, Шрі-Ланки, Африки, Австралії та Нової Зеландії.

Компанію очікували в Україні ще у 2013 році, проте лише зараз, відзначаючи позитивну динаміку розвитку пасажирських перевезень і відкритість процедур отримання дозволів, компанія вирішила здійснювати рейси.

У жовтні 2016 року в Катарі делегація Міністерства інфраструктури України разом з Державіаслужбою провела переговори, за результатами яких сторони досягли згоди щодо скасування лімітованих частот на повітряні лінії не тільки з Києва, а з усіх міст України. Тобто, можливо, компанія збільшить кількість вже існуючих рейсів та розгляне можливість відкриття рейсів з інших міст України.

 

Член редколегії VoxUkraine, лектор з економіки університету Ньюкаслу Володимир Білоткач розповів VoxConnector про те, чому, на відміну від ірландського лоукосту Ryanair, Qatar Airways вдалося зайти в Україну, про перспективи відкриття нових напрямків, а також про те, чи варто чекати після цього появи в Україні інших іноземних авіакомпаній.

За декілька тижнів до приходу Qatar Airways в Україну ірландський лоукост Ryanair зі скандалом відмовився від заходу на український ринок. Чому катарській компанії вдалось прийти в Україну, а ірландській ні?

Ryanair намагались отримати знижки зі сплати аеропортових зборів, більші, ніж це передбачалося українським законодавством.

"Бориспіль", як аеропорт, який перебуває під ціновим регулюванням не міг ці знижки надати. Також Ryanair претендував на знижки за відкриті нові маршрути. Зрештою, авіакомпанія прийняла рішення, що вихід на український ринок для них задорогий. На сьогодні Ryanair – найбільш прибуткова авіакомпанія в Європі. Для них вихід на новий ринок – це бізнес і нічого, окрім бізнесу. Вони дуже добре вміють рахувати гроші.

Отже, можна говорити про те, що Qatar Airways ціна виходу на український ринок, через Бориспіль, влаштувала?

Від "Борисполю" не так вже й багато можна усього вимагати. Усі можливі знижки і їх умови прописані в законодавстві. Правила для всіх однакові. Катарці вирішили, що для них це має сенс. Qatar Airways досить непогано представлена у світі в цілому, та Європі зокрема. Відкриття київського напрямку цілком вписується в їхню загальну стратегію розвитку.

Основні маршрути Qatar Airways – з Європи в Австралію та Азію. На цьому ринку вони конкурують з Emirates та Etihad Airways. Etihad частково представлена у Cхідній Європі, Emirates – ні. У Emirates широкофюзеляжні літаки і навряд чи, літаючи в Україну, вони зможуть отримати нормальне завантаження.

Під час публічних виступів представників Qatar Airways та міністерства інфраструктури України мова йшла про можливість відкриття інших напрямків, окрім Києва. Наскільки це можливо і що це можуть бути за напрямки?

Можливе відкриття рейсу в Одесу. Одеса може дати нормальне завантаження, оскільки немало моряків літає в Азію та Австралію і назад.

А Харків або Дніпро?

Харків, навряд. Дніпро – можливо, але мені здається, що основний потужний авіатрафік у азійському та австралійському напрямках можна забезпечити у прив’язці до морських перевезень.

 

 

 

Чи можна розраховувати на те, що прихід Qatar Airways стане позитивним сигналом для іноземних інвесторів, й інші авіакомпанії прийдуть на український ринок?

Катар зараз у складному політичному становищі. У них конфлікт з іншими арабськими країнами. (У червні цього року Саудівська Аравія, Королівство Бахрейн, Єгипет і Об'єднані Арабські Емірати розірвали дипломатичні відносини з Катаром, звинувативши його у підтримці тероризму – ред.)

Існує думка, що ця компанія сильно субсидується катарським урядом і тому їхні рішення щодо відкриття нових напрямків розглядається більше з політичної, а не економічної точки зору. Я не думаю, що європейські авіакомпанії та інші інвестори будуть орієнтуватися на прихід цієї авіакомпанії в Україну і поставляться до нього як до знакової події.

- Міністр інфраструктури України Володимир Омелян впевнено заявив про те, що Ryanair все ж таки вийде на український ринок у 2018 році. Це можливо?

- Це можливо, але детальніше все ж краще розпитати міністра інфраструктури.

Найперше, що Україні потрібно отримати – це угоду про Спільний авіаційний простір з ЄС. Тоді політична складова у питаннях про прихід іноземних авіакомпаній в Україну зменшиться, якщо не зникне зовсім. Коли угода про "відкрите небо" почне діяти, будь-яка авіакомпанія зможе прийти в Україну або залишити її, орієнтуючись виключно на власні бізнес-інтереси.

Нагадаю, угода досі не підписана через суперечку щодо статусу аеропорту на території Гібралтару між Іспанією та Великобританією. Після виходу Британії з ЄС цей фактор зникне.

І я сподіваюся, що угоду про "відкрите небо" буде підписано і введено в дію найближчим часом.

Джерело: VoxConnector


Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.

Перепечатка материалов в сети только с прямой гиперссылкой на http://www.mig.com.ua

 


Прочитано 752 раз


А вы что думаете?

Спасибо за Ваш комментарий, он будет опубликован после проверки модератором!
apple d