Активісти протестують проти затоплення парку "Бузький гард"

 

 

reklama-2018 745x93

Четверг, 17 Август 2017 10:04 Версия для печати

Активісти протестують проти затоплення парку "Бузький гард"

Оцените материал
(0 голосов)

У Миколаєві створюється Штаб опору планам влади затопити національний природний парк "Бузький Гард". До нього долучаються активісти, ветерани АТО, нардепи. Зокрема, нардеп Наталія Веселова  закликає всіх небайдужих громадян, екологів, експертів, правозахисників, журналістів, активістів, парламентарів та урядовців стати на захист національного заповідника Бузький Гард у Миколаївській області.

 

“Уряд робить помилку, ідучи на затоплення територій національного природного парку “Бузький Гард”. Я категорично проти підняття рівня Олександрівського водосховища. А саме це заплановано відповідно до постанови Кабміну №552-р від 13 липня 2016 року. Важливо, що таке рішення суперечить Указу Президента України 2009 року. Президент чітко визначив - це національний парк, який знаходиться під охороною держави. Бузький Гард - це унікальна екосистема у Миколаївській області на річці Південний Буг. Більше того, це історична пам'ятка України про козацьке минуле. Саме тому я долучаюся до створення Штабу опору у Миколаєві. Закликаю усіх стати на захист парку” - наголошує Наталія Веселова.

 

Штаб створюється активістами Миколаєва, зокрема заступником голови Асоціації учасників та інвалідів АТО, помічником народного депутата Наталії Веселової Олегом Кравцем.

 

Він повідомив, що енергетики планують підвищення рівня Олександрівського водосховища до позначки 20,7 метрів у зв’язку із планами добудувати Ташлицьку ГАЕС. Таким чином компанія “Енергоатом” зможе виробляти надлишкову кількість електроенергії та заробляти величезні кошти на її продажу.

 

Олег Кравець уточнив, що підйом рівня води у Олександрівському водосховищі може спровокувати підвищену сейсмічну активність і підвищити ризик виникнення техногенних аварій.

 

Крім того, створення ще одного водосховища на Південному Бузі загрожує новими проблемами для екології. Власне, сьогодні вже перевищено нормативи статті 82 Водного кодексу щодо річки Південний Буг.

 

Для вирішення проблем з охолодження енергоблоків треба шукати альтернативні рішення. Наприклад, будувати газотурбінні станції. Вони не лише вирішують проблему пікових навантажень атомної станції, але й набагато дешевші і більш прибуткові. У Миколаєві їх роблять на підприємстві "Південнотурбінний завод "Зоря".

 

Нагадуємо, що губернатор Миколаївської області Олексій Савченко заявив, що готовий винести на сесію облради проект підняття рівня Олександрівського водосховища, якщо регіон отримає 10% від 800-мільйонного проекту електростанції.


Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.

Перепечатка материалов в сети только с прямой гиперссылкой на http://www.mig.com.ua

 


Прочитано 1090 раз


А вы что думаете?

Спасибо за Ваш комментарий, он будет опубликован после проверки модератором!
apple d